12 Mart 2016 Cumartesi

Kanada dil okulları

KANADA DİL OKULLARI

Yurtdışı eğitim almak isteyen milyonlarca insanın tercih ettiği önemli şehirlerden biri de Kanada’dır. Amerika Birleşmiş Milletler’in en kaliteli ülkeler sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır. Güvenilir şehirleri, kaliteli ve yüksek yaşam standartları, başarılı dil okulları, sade ve yalın ingilizcesi ile dil eğitimi için dünyanın en önemli ülkeleri arasında yer almaktadır. Kanada’da aynı zamanda Fransızca, Almanca gibi farklı dillerde de eğitim almak için doğru bir seçenektir.


Kanada’da en fazla tercih edilen şehirler;Toronto,Vancouver, Halifax, Montreal, Calgary ve Victoria’dır. Kanada’da hem Fransızca hem İngilizce konuşulan eyaletlerden biri Quebec’tir. Kanada’lılar yapı itibariyle sıcak kanlı ve konuşkan bir yapıda olduklarından sohbet etme ve kaynaşma şansınız diğer ülkelere göre daha yüksektir. Kanada’da dil eğitimi veren okullarda  yılın her eğitim döneminde Pazartesi günü başlamaktadır. Eğitim süresi öğrencinin dil seviyesine, istek ve ihtiyaçlarına göre 4 ile 52 hafta arasında değişmektedir. Öğrenciler boş zamanlarında okulun sosyal imkanları, kütüphane ve etüd odalarından faydalanabilirler. Hafta sonlarında küçük bir ücret karşılığında çevre şehirlere geziler düzenlenir. Sınıflar genellikle 12-15 öğrenci kapasitesinde olup İngilizce programlarına 16 yaşındaki öğrenciler katılabilmektedir. Öğrencinin uygun sınıfa yerleştirilmesi için seviye tespit sınavı yapılmaktadır. 

Tercih edilebilecek en popüler Kanada dil okulları; ,ILAC Kanada dil okulları, EC Kanada Dil Okulları şeklinde devam etmektedir. Aynı zamanda bu okullar öğrenciye vize kolaylığı da sağlamaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder